Dodano: 2015-03-25, Nowa usługa w Bibliotece w Wolsztynie IBUK LIBRA

W dzisiejszych czasach życie nabrało szybszego tempa dzięki nowinkom technologicznym, a informacja jest na wagę złota. Ważne jest dla nas nie tylko, by mieć dostęp do informacji, które nas interesują, ale jeszcze by dotrzeć do nich łatwo i szybko. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn również podąża za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwiają czytelnikom dostęp do potrzebnych wiadomości. Biblioteka wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK LIBRA. Od czerwca 2014 r. uruchomiona została nowa usługa – bezpłatny dostęp do listy tytułów e-booków - publikacji wykupionych przez Konsorcjum Wielkopolskich Bibliotek. Obecna liczba książek, posiadanych przez konsorcjum to 872 pozycje z różnorodnej tematyki. Ta liczba będzie się jednak stale zwiększać.

E-booki są kolejnym źródłem, gdy szukamy książki dla siebie, a na przykład nie możemy znaleźć jej na półce w bibliotece. IBUK LIBRA umożliwia całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca (dom, uczelnia, biblioteka) i z każdego urządzenia, które ma dostęp do internetu (komputer, laptop, tablet czy smartfon). Zapewnia także największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych. Korzystanie z e-booków daje nam ogromne możliwości: zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: tagowanie i zaznaczanie ważnych fragmentów, robienie notatek bezpośrednio w książce, powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN, wyszukiwanie w podręczniku słów i fraz. Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcji, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk

Skorzystać z dostępnych książek z sieci bibliotek można przez stronę www.libra.ibuk.pl bezpośrednio w wolsztyńskiej bibliotece oraz w jej filiach. Aby skorzystać z oferty w domu zgłoś się po darmowy PIN do Wypożyczalni dla Dorosłych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera lub do filii bibliotecznych w Kębłowie, Obrze, Starym Widzimiu, Świętnie, Tłokach, Wroniawach. Darmowy PIN potrzebny jest również, by utworzyć osobiste konto, które umożliwia zaawansowane opcje. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami IBUK LIBRA i z dostępnymi e-bookami. Zapraszamy do skorzystania z najnowszej oferty oraz zapraszamy do bibliotek po darmowy PIN.

Polecamy


Statystyki

Osób online: 1

stat4u


Karpicko - www.karpicko.pl 2015 - 2024.
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia" .