Dodano: 2015-06-05, Piknik Militarny 2015

Udało się!  Piknik Militarny 2015 już za nami. 10 maja na campingu „Ustronie” odbył się Piknik Militarny ”Zwycięstwo”. Podczas drugiej edycji mieliście państwo przyjemność zapoznać się z różnymi aspektami żołnierskiego fachu. Dzięki zaproszonym grupom było można było zobaczyć szpital polowy, wystawę rowerów wojskowych z pierwszej połowy XX wieku, pojazdy takie jak np. Ba-64, zestaw BM-13 "Katiusza", czy Gaz 67 "Czapajew". Dzięki wolsztyńskim łącznościowcom można było połączyć się ze światem w iście wojskowy sposób. Kuchnią zajęli się jak zawsze niezawodni harcerze z 9 DH "Słoneczni".

Drugą częścią Pikniku, była inscenizacja walk na przedmościu Berezyny z 1920 roku. Dzięki zaangażowaniu w nią kawalerzystów, sprzętu artyleryjskiego, pirotechniki oraz dzięki wysiłkowi rekonstruktorów miała ona bardzo dynamiczny charakter. Mamy nadzieję, iż się podobała.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim grupom i organizacjom zaangażowanym w to przedsięwzięcie:
- Nieformalne Towarzystwo Historyczne Ostfront 14-18
- Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "WARTA"
- Grupa Rekonstrukcji Historycznej ,,Kurica"
- Grupa Rekonstrukcji Historycznej Dąbrowa
- Muzeum Uzbrojenia, oddział WMWN
- 9 Drużyna Harcerska "Słoneczni" im. Sabały
- Wolsztyńskiemu Klubowi Krótkofalowców SP3PWL
- Grupie teatralnej z wolsztyńskiego internatu
- dr. Zdzisławowi Kościańskiemu
oraz wielu innym.

Piknik Militarny mógł odbyć się dzięki funduszom dla organizacji pozarządowych przyznawanych przez Urząd Miasta i Gminy z zakresu Kultura i Zachowanie Tradycji Narodowych.
Polecamy


Statystyki

Osób online: 1

stat4u


Karpicko - www.karpicko.pl 2015 - 2024.
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia" .